U srijedu, 09.09.09. Slavonac je gostovao na užarenom terenu u Cerni i u zadnjoj minuti susreta izgubio sa 3:2. Bila je to šokantna utakmica, kako za gledatelje tako i za aktere ove drame. Opet se potvrdilo da su ovi susreti uvijek otvoreni i dramatični do zadnje sekunde. Mnogobrojni gledatelji vidjeli su pet golova, promašeni penal, prečku, pregršt promašenih mrtvaca,

dramatične preokrete rezultata i pobjedonosni gol domaćina u zadnjoj sekundi. Domaćin je već u 12. minuti došao u vodstvo golom zloglasnog Rekija. Međutim Slavonac uzvraća udarac i u 34 minuti Prkić “Beckemovskom” loptom pronalazi drskog Gipu koji ˇladno fintira Marića i izjednačenje. U drugom poluvremenu osjetno jača igra Slavonca i već u 50. minuti dolazi do obrata rezultata, Slavonac sada vodi sa 2:1, a strijelac je Ifa. Do polovice drugog poluvremena Slavonac je stvarno odigrao angažirano i moćno, ali zadnjih 20-ak minuta pad u igri i Ceranci izjednačavaju u 75. minuti na 2:2. Tada se dešava kritični dio u igri Slavonca, igrači su se povukli, uslijedilo je par izmjena, te se izgubio ritam igre, i kada smo već mislili da će utakmica završiti najpoštenije, podjelom bodova, hladan tuš, u 90. minuti Ceranci postižu pobjedonosni gol i odnose sva tri boda. Razloge poraza treba tražiti i u činjenici što su lukavi Ceranci prošlu sezonu poslali 4 svoja igrača na stručno doškolovavanje, u ipak jači Slavonac, i evo vidimo sada žanju uspjehe svoje lukavštine. Ipak, prisjetimo se mi utakmice od prošle godine kad smo ih kod kuće razbili kˇo lončiće i pobijedili sa 3:2. ;).

Tomislav – Slavonac 3:2

Ivanšić 1:1                                               Adlešić 1:2

Pitanje: koji je bio rezultat kad se Tuna nasmijˇo kˇo mlad mjesec?