Kolona automobila slijevala se preko gradiškog brda prema Cerni žureći na vječiti derbi Tomislava i Slavonca. Nažalost, ova scena nije se odigrala jučer nego je to tek davna, lijepa uspomena prijašnjih vremena. Početak utakmice gledalo je 20-ak gledatelja. Teren u Cerni standardno dobar, Slavonac pritisnut trenutnim položajem na tablici došao je sa namjerom uzeti što više,

Tomislav u nešto boljoj poziciji mogao je igrati malo mirnije. Bila je to COOOL tekma, prvo poluvrijeme počelo je pomalo rezervirano sa obje strane, tek pokoja polupolu naznaka poluprilike nije ostavila utisak na malobrojnu publiku. Nisu frcale iskre niti smo vidjeli naboja svojstvenog renomeu ovog nogometnog trebalo bi biti “ludila”. Ceranci ipak uspijevaju prvo poluvrijeme zabiti iz zgodne kombinacije. Drugo poluvrijeme sasvim druga, srcu i oku ugodnija priča, Slavonac počinje igrati daleko jače i konkretnije što uspijeva i materijalizirati te izjednačiti rezultat odličnim golom glavom Piksija. Prvi dio poluvremena Slavonac dominira i pojavljuju se nade da smo blizu pobjede, što se pokazalo kao tek pusta navijačka želja. Nakon izmjena u obje ekipe Tomislav igra jače i počinje nezaustavljivo špartati po desnoj strani i konstantno stvarati pritisak. Nakon jednog proigravanja naš golman oči u oči sa teškom opasnošću nekontrolirano ruši Ceranca i sudac svira penal, nakon čega Tomislav dolazi do konačnog rezultata 2:1. Kada je sudac skužio da je ušao Jazz-predsjednik kluba, odlučuje skratiti utakmicu za dvanaestinu poluvremena i spriječiti sigurnu pobjedu Slavonca. Evo tako je završio ovogodišnji “El clasico” za koji nogometni kroničari sigurno neće potrošiti puno tinte (tonera ili već čega) u nekoj budućuoj nogometnoj monografiji.