Slavonac je u 2. kolu proljetnog nastavka prvenstva doživio i drugi uzastopni poraz od 3:0, gostujući u Rokovcima-Andrijaševcima. Ipak, sam rezultat ne govori pravu istinu o utakmici. Prvo poluvrijeme obje ekipe su krenule pospano i nezainteresirano. Bilježimo samo pravu šansu Neseka. Gosti su u prvom poluvremenu uspjeli postići gol. Odmah u nastavku bilježimo zicer Godanja ali lopta neće u gol.

Ubrzo potom gosti povećavaju vodstvo na 2:0 i tek tada Slavonac počinje igrati pravi nogomet. Redale su se odlične akcije i šanse, Frček i Nesek sami na golmana- promašaj, zatim par odličnih šuteva, Bres, NIkola, Piter ali protivnička mreža kao da je začarana. Mi smo igrali nogomet a domaćin je zabijao golove. Nadamo se da će Slavonac u nedjelju ponoviti igru iz drugog poluvremena (i poboljšati efikasnost) jer u nedjelju, 29.03.09. u 16,30 sati nas čeka derbi svih derbija Slavonac-Tomislav iz Cerne. U 14,30 sati pioniri će kao predigra odigrati utakmicu sa Babinom Gredom.