Na gostovanju u Rokovcima kod Frankopana, Slavonac je zabilježio novi poraz. Iako smo imali “terensku inicijativu” to nismo znali pretvoriti u ono najvažnije – bodove. Domaćin nakon ispucavanja lopte njihovog vratara u naših 16. metara, nakon nespretne reakcije naše obrane i golmana u 21. minuti zabija za konačnih 1:0. Nekoliko puta smo zaprijetili domaćinu,

ali to nije bilo dovoljno ni da uzmemo barem bod. Ponovno nismo bili pravi jer previše igrača nije bilo na očekivanoj razini. Već u nedjelju 01.09.2013. u Gradištu u 17,00 sati igramo lokalni derbi protiv Tomislava iz Cerne. S obzirom na plasman i njih i nas ovo će biti derbi začelja. JUNIORI su u ponedjeljak igrali u Gradištu polufinale kupa NS Županja protiv P. Podgajaca. Od početka utakmice smo dominirali što smo i rezultatski dokazali. Poluvreijeme je završilo sa 3:0, a na kraju utakmice je bilo viskokih 4:0 za Slavonac. 3 gola je zabio Tomić i 1 Čolakovac. Finale KUP-a će se igrati u Gradištu.

Frankopan – Slavonac 1:0